Még apróbb munkák vannak hátra, de ilyen lesz a blog új designja! Nagy meló volt, új vagyok a HTML kódolásban, de remélem nektek is tetszik az új külső.
A megújult formához nem jár megújult tartalom, csak bővített. Hamarosan belekezdek a régóta húzott halasztott Lénykódexba, ahol mindent megtudhattok a kedvenc szörnyeitekről!
Új rovatokkal is jelentkezem, nagy események várhatóak, és hamarosan nyereményjáték is lesz!
A mai modern szórakoztató irodalomban a legtöbb angyal ábrázolás nagyon a földi léthez kapcsolódó, földi vágyakkal rendelkező az éghez már nem is kapcsolódó angyalokkal él, akik már csak annyiban hasonlítanak Isten hírnökeihez, hogy szárnyaik vannak. Nos, A.O. Esther visszatér a gyökerekhez mind az angyalok ábrázolásában, mint a fantasy műfajban. Az Összetört Glóriák sorozat első kötete az Elveszett lelkek a klasszikus fantasy rajongóinak kedvez.
A cselekménybe nagyon in medias res kapcsolódunk be, mikoris megismerjük Sophielt, az Égi Angyalt aki alászállt, hogy segítsen a Térítőknek a gonosz elleni harcban. Csakhogy Sophiel megsebesül egy sötét angyal, Elijah, ostorcsapásától, ezért menekülnie kell. Küldetése veszélyben forog, mikor csapdába esik, azonban hamar rájön, hogy érzelmei a fogvatartója iránt korántsem gyűlölettel teliek. Sophiel hamarosan borzalmas választás elé kényszerül, ahol döntenie kell a küldetése és a szerelme között.
Mielőtt kitérnék a könyv tartalmának véleményezésére hadd mondjak néhány szót a külalakról. Már a könyvesboltban is megbabonázott az éteri borító, csakhogy a fóliázás miatt nem tudtam belelesni. De amikor megkaptam az írónőtől, és a belelapozhattam leesett az állam. Ilyen igényes és gyönyörű kivitelezésű könyvvel ritkán találkozik az ember, pláne ha az saját kiadású! A lapok és az iniciálék csodásak, a borító szépséges és az egész könyv habkönnyű, mint egy angyal tolla. Öröm kézbe venni, látszik a kiadás igényességén a könyvek szeretete. És mivel én magam vizuális típus vagyok már az olvasás előtt megvett magának.
No, akkor a tartalomról. Mint azt a bevezetőben is említettem, A.O. Esther angyalai a szó eredeti értelmében vett angyalok isteni küldetéssel, fényes asztráltesttel és otthonnal az Fehér Fák Ligetében. A vallás erős szerepet játszik a történetben. Bár nem is a vallás, inkább a hit. Ezt az emberek hajlamosak összekeverni. A különbség talán annyi, hogy a hit nem feltétlenül kapcsolódik valláshoz, és mivel az Összetört Glóriák cselekménye egy meg nem határozott korban és helyszínen játszódik, így azt sem húzhatjuk rá, hogy a miáltalunk is ismert katolikus valláshoz kapcsolódik, holott jegyeiben erre hasonlít leginkább az egyistenhittel és az angyalok személyeivel is. Senkit sem akarok eltántorítani a könyvtől, aki nem vallásos, avagy más egyházhoz tartozik, mivel a történet egyáltalán nem agitáló, vagy vallásközpontú, egyszerűen csak erős hátteret ad egy angyalos történetnek. Szerettem, hogy Az Elveszett lelkek angyalai mármint a frissen alászállt Sophiel és a többi Égi Angyal olyan törékenyek és éteriek, akiknek a földi vágyak még újak és különösek. Sophiel is el van tévedve egy kicsit az érzéseiben, amiket küldetése teljesítése alatt ki kell bogoznia. Az éteri lét egy kis kettősséget ébresztett bennem. Egyrészt örültem, hogy valaki végre olyannak festi meg az angyalokat amilyennek mindig is elképzeltem őket, másrészt azonban Sophiel elvileg harcos angyal volt, annak ellenére, hogy alászállásával elvesztette a szárnyait. Harcos létére természetesen jól tudja forgatni a kardot, de minden másban szörnyen elveszett. A legtöbb esetben csak sodródik az árral és tehetetlen a vele zajló eseményekkel szemben így szinte felsikítottam örömömben, amikor végre a kezébe vette a dolgok irányítást. Hajrá Sophiel! Egy fénylény is lehet tökös csaj azt mondom én!
A történet igen szerteágazó és részletgazdag. Az igazi old-school fantasyhoz hűen elképesztően festői leírásokkal találkozhatunk egy ismeretlen világról, ahol manók, angyalok, lidércek és mágusok élnek. A helyszínek és a szereplők rendkívül változatosak és képszerűen mutatkoznak meg előttünk, ami nagyon jó alaphangulatot biztosítanak a könyvhöz. Annak ellenére, hogy szeretem, ha egy könyv eláraszt a lényekkel egy kicsit sajnáltam, hogy egyes lények szerepeltetése egy kicsit öncélú volt, csak a látványt és a hangulatot fokozta, de a cselekményben érdemben nem tett hozzá. Ilyen például az erdőlakók világa, akiknek fák feletti világát én különösen élveztem, de valójában feleslegesnek tűnt Sophiel hosszas időzése náluk. Noha persze, hogy a következő kötetekben visszatérünk hozzájuk, ki tudja.
A cselekmény élvezete nálam hullámzó élmény volt. Az elejét, a világ megteremtését, és a környezet bemutatását nagyon is bőszen olvastam. A könyvben azok a részek, amikben Sophiel raboskodik, és ahol kiteljesedik a szerelme Elijah iránt egy kicsit visszavett a lelkesedésemből. Talán ehhez hozzájárult az is, hogy nem értettem Sophiel szerelmét. Elijahról nagyon keveset tudunk meg annak ellenére, hogy néha az ő szemszögéből is olvashatjuk a sztorit. Persze tudom, a szerelem vak és irányíthatatlan, de szerintem annál a pár beszélgetésnél és az életének megóvásánál több kellene, hogy történjen, hogy ilyen elsöprő erejű érzelmeket érezzen. Azt mondjuk értékeltem, hogy a jó és a rossz oldal összemosásában nem csak az egyik oldal közelített a másikhoz, hanem mindkettő egy kicsit eltolódott a középpont felé. Sophiel is visszavett a bűntelenségéből és ártatlanságából, és Elijahról is kiderült, hogy nem olyan sötét és kegyetlen. Szóval közelednek egymás felé mindkét irányból ami dicséretes Aztán a végkifejlet ismét izgalmakat és új varázslatos helyszíneket hozott, amik újra fellendítették a cselekményt, és a meglepő függővéggel jól rákészített minket az írónő a következő részre.
Egy szó mint száz, az Elveszett lelkek egy kitűnő hangulatú könyv, ami legalább olyan törékeny és lélekkel teli, mint amit a borító sugall. Élvezetes olvasmány, amiben könnyen el lehet veszni.
Szerencsére a következő kötetre sem kell sokáig várnunk, hamarosan a boltokba kerül a Hívogat a fény, ráadásul ezzel a csodaszép küllemmel. Eszter szerint a második rész sötétebb hangulatú lesz, aminek én határozottan örülök!
Szeretném megköszönni a könyvet és az élményt az írónőnek!
ÉRTÉKELÉS:
A.O. Esther: Elveszett lelkek
Összetört Glóriák sorozat
Decens Kiadó
2012
u.i.: Mindenképpen tekintsétek meg A.O. Esther weboldalát is, hiszen az is hű a könyv színvonalához és gyönyörűen kidolgozott!
Bár a Könyvfesztivál és a Könyvhét még messze vannak, de azért a nagy megjelenési szezon előtt is örülhetünk fantasztikus új könyveknek. Persze a nagy durranások általában a kiemelt könyves eseményekre jönnek majd.
No de nézzük majd, hogy mire érdemes és kell spórolnia egy könyvmolynak a következő hónapokban. A lista a teljesség igénye nélkül készült, remélem még jöhet egy pár hasonló poszt a kiadók egetrengető bejelentéseivel!
Nalini Singh: Angyalárny - Angyali vadász 5. Dark Egmont Kiadó
Nalini kisasszony angyalos sorozatában a fekete szárnyú Jasonra került a sor, most az ő könyvét várhatjuk magyarul. A megjelenésnek egyelőre még nincs pontos dátuma, de az már biztosnak tűnik, hogy januárban kerül a polcokra. A borító és a fülszöveg már adott, és a hónapból sincs sok vissza, úgyhogy már nem sokat kell aludni mire megtudjuk mi lesz Jasonnak és az ő indiai hercegnőjének a sorsa.
Az éjfélszín szárnyú Jason az árnyak között érzi otthon magát. De amikor India arkangyalának, Nehának férjét holtan találják a palotájában, a kémmester kénytelen kilépni a fénybe. Egy arkangyal őrült haragja ugyanis szörnyű pusztítást végezhet a világban, Jasonnek pedig meg kell találnia a gyilkost, hogy ezt megelőzze. De Neha bizalmának ára van: a kémmesternek az arkangyal vérvonalához kell kötnie magát, véresküt kell tennie Mahiya hercegnőnek. A lánynak, aki szörnyű titkokat hordoz a szívében, és már senkiben sem bízik meg. Legfőképpen nem egy ellenséges kémmesterben. A gyilkos után kutatva Jason és Mahiya egy évszázados rémálom közepébe cseppen. A váratlan szenvedély feltámadó, fekete vihara pedig mindkettejüket magával ragadja… könnyen lehet, hogy a halálba.
ღ ღ ღ
Rachel Vincent: Lélekmentők - Sikoltók 2. Jaffa Kiadó
Újabb sorozatfolytatás, és nagy örömömre nem kellett sokat várnunk rá. A Jaffa kiadófebruár 15-én jön ki a Sikoltók sorozat második intallációjával, amelyben újra a ludvércek és a kaszások izgalmas és eddig talán kicsit kiaknázatlan világába lépünk be. Most akciósan elő is rendelhető, még a postázás is ingyenes! Tessék rávetni magatokat!
Kaylee Cavanaugh megérzi, ha valaki a közelében meg fog halni – a Lélektolvajok óta tudjuk, hogy ilyenkor egy láthatatlan erő arra kényszeríti, hogy sikítson, akár egy lidérc. Amikor azonban a mindenki által irigyelt popsztár, Eden összeesik a színpadon, és Kaylee nem sikít, már biztosra vehető: ennek nyomós oka van. A lányt nem hagyja nyugodni az eset – lóg az iskolából, édesapja szobafogságra ítéli, és még a pasija hűsége is megkérdőjeleződik. No de mi bolygatta így fel a mindennapokat? A válasz egyszerű: a mit sem sejtő fiatalok hírnévért-pénzért cserébe eladják a lelküket az Alvilágnak, ám a következményekkel nem számolnak. Kaylee minden erejével azon van, hogy megmentse a lelkeket, de azt maga sem gondolta volna, hogy eközben a saját lelkét teszi kockára…
ღ ღ ღ
Karen Chance A hajnal átka - Cassandra Palmer 4. Cor Leonis Kiadó
Hála a Cor Leonis Kiadónak, akinek szokása megmenteni az elhagyatott sorozatokat, folytatódhat Cassandra Palmer története is a magyar olvasók számára. A negyedik kötet január 31-én lesz elérhető, de most előrendelési akcióban nagyon kedvező áron lehet hozzájutni!
ღ ღ ღ
Syrie James: Jane Austen elveszett kézirata Cor Leonis Kiadó
A magam részéről én kimondhatatlanul nagy Jane Austen rajongó vagyok, ezért különösen várós Syrie James regénye, amelyben az elveszett kéziraton túl a megkeresésének történetét is olvashatjuk. Sztori a sztoriban, dupla élvezet! A Cor Leonis borítószavazásán a lenti dizájn győzedelmeskedett, így ezzel a borítóval fog megjelenni a könyv várhatóan a Könyvfesztiválra, április 18-21-én!
A fordítást is jó kezekben tudhatjuk, hiszen a fordító Nádasdy Vilma, Nádasdy Ádám költő, műfordító lánya lesz. Igényes szövegezésre számíthatunk, ami egy austen-i hangvételű műnél egyáltalán nem mellékes!
ღ ღ ღ
Alaya Dawn Johnson: The Summer Prince
Cor Leonis Kiadó
Még mindig maradunk a Cor Leonisnál, de most éles ugrással belevetjük magunkat a cyberpunk disztópia világába. Jaj, hogy ez milyen jó még kimondani is. Az egzotikus környezetben játszódó regény külföldi elismeréseinek száma egyre nő, mint ahogy a várakozásom is vele kapcsolatban. Sajna borítóterv még nem végleges, de én bízom benne, hogy a magyar könyvespolcokon is ilyen fedéllel fogom megtalálni. Külföldi premier március 1., remélhetőleg aztán nemsokára hazai is!
U.i.: Hangulatteremtőnek hallgassátok meg a könyvhöz komponált zenét, amit maga az írónő szerzett, úgyhogy biztos telitalálat.
A 17 éves June Costa az egykori Brazília partján fekvő Palmares Tres-ben él.
Az általunk ismert világ háborúk, természeti csapások és járványok sokasága miatt rég elpusztult, s helyén egy művészetpártoló, technológiailag fejlett társadalom él, melynek tagja June és legjobb barátja Gil is.
Csakhogy ennek a világnak is megvannak a hátulütői, hiszen a város jólétének érdekében minden évtizedben fel kell áldozni valakit. Enki sorsa lesz az, hogy a kiválasztott nyárkirályként egy évig uralkodjon, majd feláldozza magát...
Alaya Dawn Johnson új könyvének méltatóit nem pusztán csak kifogástalan írói stílusával, és jól felépített, cyberpunk elemeket tartalmazó disztópiás világával nyerte meg magának, hanem azzal is, hogy újraértelmezi, s szinte szakít a tipikus young-adult elemek alkalmazásával. Bátran, ám a legkisebb mértékben sem sértő módon ábrázolja a szexuális, faji és kulturális sokszínűséget.
ღ ღ ღ
Jasper Fforde: A Jane Eyre eset
Cor Leonis Kiadó
Nem is tudom milyen műfajnak lehetne behatárolni a formabontó Jane Eyre esetet, ami a szürreális és alternatív Nagy-Britanniában játszódik, ahol Thursday Next nyomoz az elrabolt Bronte-i hősnő után, úgy hogy maga is belép a regénybe. Furcsán hangzik? Én inkább azt mondom szuperül!
Thursday Next kalandjainak első kötetét február 15-től kell keresni a könyvesboltokban!
ღ ღ ღ
Karen Marie Moning: ICED
Cor Leonis Kiadó
És ha már a Cor Leonis fantasztikus újdonságainál tartunk, akkor semmiképpen nem tudok elmenni a számomra abszolút várólistaelső Iced mellett, ami szintén a kiadónál fog megjelenni. Pontos megjelenési dátum még nincs, de biztos még idén kijön. Annyi már tuti, hogy a Tündérkrónikák világában már jártas Laskay Ildikótól kapjuk a fordítást.
ღ ღ ღ
Isaac Marion: Eleven testek
Libri Könyvkiadó
A mezőny minden bizonnyal legbizarabb versenyzője a Warm Bodies magyar kiadása. A Rómeó és Júlia alapfelállás eddigi legszürreálisabb feldolgozásában a hősszerelmesünk egy zombi. Nem, ez nem vicc. Az sem vicc, hogy a merész ötlet ellenére az Eleven testek igen elgondolkodtató, persze egy kis fekete humorral spékelve. Pontos megjelenési dátum még nincs,márciusravárjuk. Addig is nézzük meg a filmelőzetest, aminek pedig február1-én lesz a világpremierje.
ღ ღ ღ
Mats Strandberg · Sara B. Elfgren: A tűz - Engelsfors trilógia 2.
Geopen Kiadó
Áprilisban léphetünk be ismét Angyalzuhatag borongós városkájába, hogy megtudjuk, hogy hogyan boldogulnak a Kiválasztottak a gimnázium második osztályában, amikor a városukban újabb misztikus események történnek. A különösen hangulatos svéd YA trilógia második részét is várom, mint a messiást!
Az Engelsfors trilógia második kötete Vége a nyárnak és a kiválasztott hat lányt a gimnázium második osztálya várja. A szünidő szinte rettegésben telt el, és ők felkészültek a gonosz erők következő lépésére. Ám a veszedelem olyan irányból fenyegeti őket, ahonnan egyáltalán nem számítanak rá. Egyre nyilvánvalóbb, hogy valami nagyon nincs rendjén Engelsforsban. A múlt összefonódik a jelennel, az élő találkozik a holttal. A Kiválasztottak között még szorosabb lesz a kötelék, és a lányok megint rádöbbennek, hogy a rendkívüli képesség vagy a varázslat sem vigasztalja a boldogtalan szerelmeseket és nem gyógyítja meg az összetört szíveket… A svéd szerzőpáros fiatal felnőtteknek szóló trilógiájának első kötete, a Kör, óriási sikert aratott az egész világon, és nagy várakozás előzte meg a folytatást, melyben újabb sötét és misztikus fordulatok borzolják az olvasók idegeit.
Na jó, tudom. Olcsó dolog egy ilyen béna szóviccel kezdeni az értékelést, de valamikor a könyv olvasása alatt eszembe jutott és ottragadt. Azóta így referálom magamnak Kemese Fanni remek disztópiás történetét.
Pippa hallgatag lány. Nem is lehetne más, hiszen öt éve egyedül él a szörnyektől hemzsegő vadonban, ahol még akkor se szabadna szólni a másikhoz, ha lenne kihez, hiszen a sápadtak, a világvége utáni világ ragadozói, azonnal felkapják a fejüket minden zajra, ami emberi eredetű. Pippa a végső elkeseredés határán van, amikor váratlanul egy idegen vetődik jól biztosított erődházához. A magányosan élő Pippa azonnal vonzódni kezd a fiatal fiúhoz, aki mindenben az ellentéte. Kalandvágyó és hangos. Nagyon hangos.Viszont olyan titkai vannak amik Pippa életét is megváltoztatják.
Az első rész alatt, ami nagyjából a könyvfeléig tart a kétszereplős történet és a fiatal szerelmesek első érzelmei miatt az egésznek amolyan poszt-apokaliptikus Kék Lagúna utánérzése volt, de ezt abszolút pozitív értelemben kell érteni. Nagyon kellemes és magával ragadó leírások és nyelvezet, egy különleges, felfedezésre váró világ, valamint érdekes és szerethető karakterek kellenek ahhoz, hogy két emberről, akikkel egymás megismerésén túl gyakorlatilag semmi különös nem történik, ilyen élvezetes legyen olvasni. Fanni remekül megoldotta ezt a feladatot, mert a könyvön úgy repültem át, hogy szinte észre se vettem, hogy már a felénél tartok, aztán meg a végén. Könnyű volt olvasni és a megrettentő világ és a rémséges szörnyek (Pippa szavaival élve...) ellenére is kedves és ártatlan maradt a könyv. Talán a törékeny Pippa miatt, talán a megkapó borító miatt, talán az romlatlan tiniérzelmek miatt, de főleg gondolom Fanni miatt, aki nem tud elmenni egy csók mellett úgy, hogy ne illesztene hozzá valamilyen gyengéd jelzőt. Nem tudnám megmondani, de a véres jelenetek és az elborzasztó jövőkép ellenére is mindig úgy fogom a kezembe a könyvet, hogy ez egy aranyos történet.
Pippa univerzuma igen részletgazdag és jól felépített, de a szabályok számomra nem voltak mindig elég világosak. Minden logikusnak tűnt, de néha kicsit elvesztem a génmanipulációk és vírusok hatásai között, lehet, hogy újra kéne olvasnom a későbbi információk birtokában, hogy minden a helyére kerüljön. Azt hiszem, hogy a teljes képhez a trilógia mindhárom részére szükség lesz, hiszen Fanni lassan, jól elhelyezett visszatekintésekkel adagolja az információkat. Meg persze a szűkített világnézethez hozzájárult az is, hogy a sztorit sokáig csak két szereplő szempontjából látjuk, akik ketten együtt összesen nem ismertek életükben soha tíz embernél többet. Biztos, hogy a következő kötetekben ránk fog zúdulni egy csomó újdonság ebből a nem túl szép új világból.
Noha nem mondanám, hogy a könyv első felében túl sok esemény történik én meg voltam elégedve a történet egészének cselekménytartalmával. Az elején inkább Pippa és Ruben kapcsolatát alapozta az írónő, akiknek olyan jó dinamikája volt, hogy élvezetes mindennapokat teremtettek. A szókincs (már a nevek is! nem is találkoztam még ilyen nevű hősökkel!) és a könnyed írásmód miatt az amúgy eseménytelenebb részek is élvezhetőek voltak. Nem tudom más hogy van vele, de én olyan kevés regényt olvasok magyar szerzőtől, hogy folyamatosan emlékeztetnem kellett magam, hogy ne gondolkodjak azon, hogy mi lehetett egy-egy megnevezés eredetije, mert ez egy kishazánkbeli hölgy írása. Itt majd az angol fordítónak lesz dolga, hogy a sápadtaknak, génroncsoknak és az életkapszulának megfelelő angol kifejezést találjon, ha Fanni könyve megéri a világhírt. Én szurkolok neki, a színvonal tuti megvan! A második részre megdagadt az akciófejadag, és izgulhattunk elég sokat hőseinkért a Vörös-erdőben, és mikor már arra gondoltam, hogy nem is lesz már a könyvben több karakter akkor kaptunk még egy pár új szereplőt és néhány sokkot a végére.
Remélem Fanni már javában dolgozik a folytatáson, mert a vége igencsak körömrágósan és felfokozottan ért el engem, nem is akartam elhinni, hogy nem olvashatom tovább. Pippa megvett engem. Kérek még!
ÉRTÉKELÉS
Kemese Fanni: A napszemű Pippa Kenn
Vörös Pöttyös Könyvek
Könyvmolyképző Kiadó
2012
U.i.: Nézzétek meg Fanni Pinterest oldalát ahol az inspirációként összegyűjtött képeket őrzi, nagyon jó hangulatot ad a könyv olvasásához!
Nem titok, hogy odavagyok a tündérmesék mindenféle feldolgozásáért. Minél extrémebb annál jobb. Hát eddig senki nem csinálta annál extrémebben, mint Marissa Meyer a Cinderrel és én imádom is ezért. A Cinder úgy lett durva, sötét és meghökkentő, hogy egyben kedves is maradt. A legjobb kombináció.
Linh Cinder kiborg. Nincs ezen mit szépíteni. A mechanikus alkatrészei nem túl csinosak és testében idegrostok helyett nagyrészt huzalok futnak. Hogyan lett ilyen arra maga sem emlékszik, csak annyit tud, hogy egy olyan családba került, ahol megvetik és kihasználják, de kiborgként ez ellen nem tehet semmit. A pestissel sújtott Új-Pekingben egyébként se túl mesébe illő a helyzet. Egy nap Cinder is közvetlen kapcsolatba kerül a betegséggel, ugyanaznap, mikor a jóképű és császáresélyes Kai herceg váratlanul betoppan a műszerészbódéjába. Cinder élete innentől fenekestül felfordul, de nem biztos, hogy a jó irányba.
Ha valaki olvasta/látta az eredeti Hamupipőkét annak a Cinder általános történetvezetése nem fog meglepetést okozni. Itt is megvan a klasszikus felállás, kitaszított, elnyomott mostohalány két mostohanővérrel és egy gonosz mostohaanyával. Jóképű herceg aki hősnőnket akarja elhívni a bálba, de nem ismeri a származása titkát. Gonosz királynő, kedves segítő és az elhagyott cipellő is része a történetnek. Csakhogy a lányka itt félig-meddig robot, a királynő a Holdról érkezik, a segítő a pestist gyógyítani hivatott orvos, a hősnő meg a cipővel együtt a lábát is elveszti. Na jó a herceg jóképű, vicces és kedves, ez stimmel. Noha a történetet mindenki ismeri akkor is élvezhető az egész cselekmény, mert az írónő által hozzárakott részek rendkívül kreatívak és egy olyan disztópikus jövőbe kalauzolnak amit egyszerre vágysz látni a sok technikai kütyü miatt, és irtózol tőle a pestis és az elhidegülés végett.
Cinder karakterét egyszerűen imádtam. Belevaló csajszi, kemény és szemtelen, aki ezek mellett nem szűnt meg kedves és pirulós tinilánynak lenni. Na jó, technikailag nem tud elpirulni a programozása miatt, de értitek mire gondolok... Egyszóval Marissa Meyer olyan jól elkeverte a klasszikus lágy Hamupipőkét a modern új-korszak leányával, mint ahogy Cinder fémalkatrészei kapcsolódnak a húsához. És akkor ő csak egy a sok átdolgozott karakter közül. Kai herceg a jóképűség mellett kénytelen a közelgő császári feladati miatt beletanulni az udvari cselszövésbe és diplomáciába, és főleg a nehezen meghozott döntései miatt lesz szimpatikus szereplő. A legfurcsább és ugyanakkor egyik legszerethetőbb karakter mégis Iko a személyiségchip-hibás android, aki dívának hiszi magát...
A spanyol borító se kutya!
Megmondom őszintén ez a könyv nem a titkai és meglepetései miatt lett a kedvenceim egyike. Merthogy nincsenek benne nagy fordulatok, illetőleg ami van, arra is nagyjából felkészít az írónő meglehetősen erős utalásokkal, amit csak a vak nem vesz észre. Nagyjából a könyv negyede környékén világos lesz mindenki számára Cinder származásának rejtélye, de ez számomra nem volt le a könyv élvezeti értékéből. Annyira elvarázsolt Új-Peking városa, az technikai részletek, az udvari intrikák és Cinder sanyarú sorsa, valamint a borzalmak ellenére is könnyed és szórakoztató leírások, hogy nem is foglalkoztam vele, hogy nagyjából már kirajzolódott a történet vége előttem. Szóval gyorsan pörgettem a lapokat, mígnem eljutottam a végére, és a várt befejezés ellenére is úgy éreztem, nem egészen erre számítottam és azt kell mondjam fizikai fájdalom volt arra gondolni, hogy nem olvashatom a következő könyvet. Ide nekem a Scarletet, most!
A Holdbéli krónikák következő kötete hazájában február 5-én jelenik meg, de reméljük, hogy nálunk sem kell sokat várni a folytatásra! Előzetesnek annyit, hogy a Scarletben Cinder történetének folytatásán túl megismerjük Piroska modern megfelelőjét, aki a nagymamája titokzatos eltűnése miatt kénytelen Wolf-hoz, egy utcai harcoshoz fordulni segítségét. Milyen jól hangzik ez már! A Holdbéli krónikák még A Cress és a Winter könyvekkel fog kiegészülni, amelyekben még a Aranyhaj és Hófehérke sci-fi verziója csatlakozik a mesés gárdához!
U.i.: Egy rövid elő-sztori Cinder főszereplésével már megvásárolható e-bookként. És egy másik ami a Cinder és Scarlet cselekménye között játszódik!
Ha valaki kérdezi én Indie-szerző párti vagyok. Ha valaki nem kérdezi, annak is elmondom. Igaz, a saját publikálású e-regények között azért erősen kell szemezgetni, hogy olyanra akadjon az ember, ami tényleg nem egy kezdő és amatőr író munkája, hanem egy ígéretes új szerző alkotása, na de ezért vannak a bloggerek, hogy elvégezzék ezt a munkát helyettetek.
Korábban már beszámoltam egy gyöngyszemről: Her Mad Hatter, Marie Halltól, és most újabb kis kedvencre akadtam. Az Indie művel sajátossága, hogy nagyon olcsón, sokszor ingyen is beszerezhetőek a digitális könyveket árusító weboldalakon, de mivel nincsenek szerkesztők ezért néha bizony erős fenntartással kezelendők. Én csakis olyan könyvekről írok, amik már átestek az első rostán, rajtam... így remélem nektek is fognak tetszeni.
El kell meséljem, hogy akadtam erre a könyvre! A második rész borítójába első látásra beleszerettem és csak utána kerestem rá az elsőre. Amikor elolvastam a fülszövegben, hogy Jinn-ekről lesz szó benne rögtön az olvasási listám elejére vettem. Mindenféle különleges és hihetetlen lényről olvastam már, de a dzsinnek eddig kimaradtak. Tud egyáltalán valaki más dzsinnes könyvről? Mert nekem ezek a mágikus lények eddig csakis az Aladdin meséből voltak ismerősek. Na de Samantha Young Jinnjei nem teljesítenek kívánságokat. És nem is kékek, legalábbis nem mindegyik. Ugyanis Jinnekből is többféle létezik és szigorú hierarchiába rendeződnek hét Királlyal az élükön akik napok szerint felosztva irányítják a Fontosak sorsát.
A második rész, hát nem szép?
Ari nem Fontos, még csak közel sem. A legjobb barátja Charlie, lecsúszott drogos lett a testvére halála óta, amiért önmagát okolja, és Arin kívül (aki titkon régóta szerelmes belé) senki sem akarja megmenteni. Még Charlie sem magát. Ráadásul azt sem tudja mit kezdjen az életével, mert elszántan egyetemre készülő barátnőivel ellentétben ő bizony nem biztos abban, hogy ez a követendő út. De mindezek hamarosan nem is számítanak majd, mert Ari egy buli után váratlanul egy fagyos és különös helyen ébred fel, amiről kiderül, hogy a Qaf-hegy, vagyis a Jinn-ek lakhelye, ahol a félelmetes Fehér Király beavatja az igazi sorsába és örökségébe.
Ari nem akar különleges lenni, de mégis az lesz és emellé kap egy segítőt is a jóképű és rátermett Jai személyében, akinek az a feladata, hogy az élete árán is megvédje a lányt, a nap minden percében!
Be kell vallanom, hogy a könyv egy kicsit lassan indul, kicsit túl hosszadalmasan időzünk bevezetésként a való világban, de aki ezen a sok tini-drámán átrágja magát az sok izgalmat, meglepő fordulatokat, rengeteg dzsinn-mitológiát fog találni a könyv második felében. És sok Jai-t! Jai és Ari kémiája pattogós, igazából onnan vált sebességet a regény, amikor ők találkoznak.
Szóval aki egy könnyű mégis szórakoztató olvasmányra, és egy merőben új világra és lénykavalkádra kíváncsi az mindenképpen vegye kezébe a Smokeless Fire-t.
A regény a Fire Spirits sorozat első kötete, amelyből eleddig három jelent meg, de még lesz.
2013 a könyves filmek éve lesz, ez most már bizonyos. Számlálhatatlanul jönnek ki az ismert és szeretett regények mozis változatai. Ismét egy bizonyíték a könyvek dominanciájára a filmekkel szemben, nemde? ;)
Nos, magam is kicsit beleszédültem a kínálatba, úgyhogy úgy döntöttem, hogy kicsit rendszerezem a megjelenéseket, hogy átláthatóbb legyen és követhető. Ezt persze közkinccsé teszem! A lenti linken és ezentúl a blog fenti oldalsávjában is elérhető lesz a naptár, ami folyamatosan bővülni fog, ahogy valami megragadja a figyelmem. És nem csak mozikkal, hanem fontosabb könyvmegjelenésekkel és sorozat premierekkel is telerakom majd, hogy mindig tudjuk, mi készül a szórakoztatás világában. Remélem hasznosnak találjátok majd!
És akkor most nézzük, hogy mit fogunk nézni a moziban januárban februárban!
ParaNorman Premier: január 10. Az animáció kedvelőinek jön a ParaNorman, egy szellemes (és zombis) vígjáték! Szereplők: Kodi Smit-McPhee (Norman hangja) Anna Kendrick (Courtney hangja) Leslie Mann (Sandra Babcock hangja) John Goodman (Mr. Prenderghast hangja) Casey Affleck (Mitch hangja) Christopher Mintz-Plasse (Alvin hangja) Jodelle Ferland (Aggie hangja)
Szinopszis: Kihez forduljon egy kisváros, hogyha ostrom alá veszik a zombik? Ki máshoz, mint a félreértett, kiközösített, furcsa kissráchoz, Normanhez, aki képes beszélni a halottakkal? A zombikon kívül Normannek fel kell vennie a harcot a szellemekkel, a boszorkányokkal, és, ami a legrosszabb, az idióta felnőttekkel is, hogy megmentse városát az évszázados átoktól. Tehát most ennek a szellemekkel suttogó fiúnak latba kell vetnie minden paranormális képességét, ami kísértetiesen komoly szellemi munka.
Weboldal:http://www.paranorman.hu/
Warm Bodies Premier (amerikai): február 1. Isaac Marion megdöbbentően jó regénye új műfajt teremt, a ziombirománcot. Ne tessék röhögni, ha a könyv valamit is mutat, jó lesz ez! Szereplők: Dave Franco (Perry Kelvin) Nicholas Hoult (R) John Malkovich (Grigio) Teresa Palmer (Julie) Analeigh Tipton (Nora) Rob Corddry (M) Cory Hardrict (Kevin) Dawn Ford (Dr. Burke) Szinopszis: Amikor egy zombi szemet vet az egyik áldozata barátnőjére az érzelmeik olyan láncreakciót indítanak be, ami megváltoztathatja az egész élőhalott világot! Weboldal:http://warmbodiesmovie.com/
Boszorkányvadászok Premier: február 7. Jancsi és Juliska felnőtt és fegyverük van! Boszorkányok rettegjetek! Szereplők: Jeremy Renner (Hansel) Gemma Arterton (Gretel) Famke Janssen (Muriel) Peter Stormare (Berringer) Zoe Bell (Tall Witch) Derek Mears (Edward) Monique Ganderton (Candy Witch) Szinopszis: Miután gyerekként rákaptak a vér ízére, János (Jeremy Remner) és Júlia (Gemma Arterton) önbíráskodó bosszúállók lettek, a megtorlás elszánt angyalai. Ám sejtelmük sincs róla, hogy most ők válnak prédává, és a boszorkányoknál sokkal hatalmasabb gonosszal kell szembenézniük… a saját múltjukkal. Weboldal:http://www.hanselandgretelmovie.com/
Lenyűgöző teremtmények Premier: február 14. A nagysikerű Beautiful Creatures régen várt filmváltozata. Szereplők: Alice Englert (Lena Duchannes) Alden Ehrenreich (Ethan Wate) Emma Thompson (Mrs. Lincoln) Emmy Rossum (Ridley Duchaness) Jeremy Irons (Macon Ravenwood) Thomas Mann (Link) Viola Davis (Amma) Kyle Gallner (Larkin) Zoey Deutch (Emily Asher) Margo Martindale (Aunt Del) Szinopszis: Gatlin nevű kisvárosba újonnan érkező Lena Duchannes (Alice Englert) hamar felkelti Ethan Wate (Alden Ehrenreich érdeklődését. A fiú elvágyódik a szerinte reménytelenül unalmas városkából, ám rövid időn belül annyi izgalom zúdul rá, amennyire sosem számított: Lena ugyanis természetfeletti képességekkel bír. Lena és Ethan bimbozó szerelmét Lena családjának sötét öröksége is veszélyezteti, és hogy a lány Igéző, akinek a tizenhatodik születésnapján örökre eldől: a Fényé vagy a Sötétségé lesz-e, a jó vagy a gonosz oldalára áll-e. Weboldal: http://beautifulcreatures.warnerbros.com/
A 2012-es év nagyszerű év volt a számomra, hiszen ez volt az első teljes esztendő amit bloggerként tölthettem. Már az oldal első évében is olyan sok fantasztikus esemény történt velem és bízom benne, hogy általam veletek is, ami rengeteg pozitív érzéssel töltött fel, és újabb ötleteket adott! Igaz, ebben az évben szinte minden csak próbának számított, hiszen új bloggerként mindennel először próbálkoztam, de külön öröm volt, hogy ezeken a néha elsős szinten kidolgozott eseményeken is ilyen sokan vettetek részt és a visszajelzések alapján élveztétek is!
Köszönöm, hogy velem tartottatok a Halloween Novellaversenyen, ami az egyik teljesen saját szervezésű blog-eventem volt, és ígérhetem, hogy ebben az évben profibb szervezéssel, több felkészülési idővel és nagyobb nyereményalappal fog visszatérni!
Ugyan az Álompasi Párbaj és a Hősnők Viadala nem a saját kezdeményezésem, de ezekre emlékszem a legszívesebben az évben és külön köszönöm a szervezőknek és a szavazóknak, hogy a részese lehettem. Bízom benne, hogy 2013-ban is megválaszthatjuk a legkeményebb férfi és legtökösebb női főhősnőt! Ha így lesz a Nem harap a... blog biztos részt vesz benne!
Már 2012-ben is sok nyereményjáték került megszervezésre itt a blogon, ezek egy része saját felajánlás, másik pedig kiadói nyereményjáték volt. Azon fogok igyekezni, hogy 2013-ban még több könyvet és más ajándékot tudjak szétosztani a kedves olvasóim között, megérdemlitek!
És a legnagyobb boldogságom: még 2012-ben elérte a blog Facebook oldala a száz rajongót! Szuperek vagytok! Ne feledjétek, még január 3-ig lehet jelentkezni az ezzel kapcsolatos nyereményjátékra! Lájkoljatok és osszatok meg Marie Lu: Legenda című könyvéért! ITT!
A terveimről egyelőre nem szólok semmit, mert még nem tudom, hogy mennyit tudok megvalósítani belőle, de igyekszem rendszeresebbé és informatívabbá tenni az oldalt, kicsit kibővítve a profilt... meglátjuk, meglátjátok...
Köszönöm, hogy velem tartottatok 2012-ben, maradjatok velem az új évben is!